Toplam Hit:1,608,002
Bugün:33 Dün:29

Üye girişi için
Üye olmak için
Ana Sayfa
Ödüllü Yarışma
Üye İşlemleri
Vahim Kaza
Mesaj Panosu
Balkan Türküleri(mp3)
Fotoğraf Albümü
BT Kronolojisi
Atatürk Evi(Selanik)
Sadık Ahmet
Tarihimiz
Bayrağımız
BT Haritası
BT Dernekleri
BT Marşı
Panayır Fotoğrafları
Biz Kimiz?
Programlar
İrtibat
Editör Girişi
www.Batitrakyalilar.com Mesaj panosu
DİKKAT!
MESAJ PANOSUNA YAZILARINIZI YAZABİLMENİZ İÇİN ÜYE OLMANIZ VE SİTEYE GİRİŞ (LOGİN) YAPMIŞ OLMANIZ GEREKİR. YAZILAN MESAJLARI OKUYABİLİR ANCAK YENİ MESAJ YAZABİLMEK VEYA BİR MESAJA YORUM YAPABİLMEK İÇİN LOGİN OLMANIZ GEREKMEKTEDİR.
Sizin durumunuz: Sitemize Üye değilsiniz veya Login olmamışsınız.
Üye olmak için tıkla
Üye girişi için tıkla
Bugün 10/25/2014 .Bugüne ait mesajlar Deniz Mavisi renktedir.

YENİ MESAJ YAZNurullah MURAT

Nurullah MURAT isimli kullanıcının mail adresi belirtilmemiş... Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş...  Nurullah MURAT isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...
Bu Yazıya Yorum Yap

İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ - PATRİKHANE - BELEDİYELERİMİZ

3/11/2005

      Belediyeler Ağı ‘Polis’in 27 Şubat 2005 tarihinde aldığı bir karara göre İstanbul Fener Ortodoks Patriği’nin himayelerinde İstanbul’da sportif faaliyetler düzenlenecektir. Bu karar bizlere hiç de sürpriz gelmedi; çünkü ‘Polis’ örgütü bunu hep yapmaktadır. Her nedense, Trakyakent ile aynı ağda yer alan bu örgüt bir çok faaliyetine patriği katmaya özen göstermektedir. Yine önümüzdeki aylarda Meriç nehri ile ilgili Dedeağaç’ta yapılacak olan ve Yunanistan, Türkiye, Bulgaristan’dan temsilcilerin katılacağı bir toplantıyı da kilise düzenlemektedir. Bu toplantıya da büyük bir sürpriz olmazsa İstanbul patriği de katılacaktır.
Patrikhaneye yakın bazı çevreler zaman zaman televizyonlara çıkarak, patriğin ruhani alanda ekümenik olduğunu savunuyorlardı ve Türk avukatlardan bazıları da destek veriyordu. Olay gerçekten böyle midir? Eğer böyleyse, ‘Polis’ örgütü, neden bir çok faaliyetine patriği de katmaktadır? Patrik madem ki sadece ruhani alanda ekümeniktir, o zaman neden siyasi ve sosyal içerikli uluslar arası bir çok toplantıya katılmaya özen göstermektedir ?
Patriğin bu faaliyetleri Yunanistan açısından çok olumlu karşılanabilir; çünkü ülkemizde Türkiye usulü laiklik yoktur. Yunanistan’da kutlanan resmi bayramların ilk kutlamaları kilisede başlar ve mitropolitlerin protokolde birinci sırada yer almasıyla devam eder. Milletvekilleri de İncil üzerine yemin ederler. Dinin bu kadar çok yere girdiği bir ülkede, bütün dünyada olduğu gibi dindarların sayısı ise gün geçtikçe azalmaktadır. Ülkemiz kendi Hıristiyan vatandaşlarına bu kadar dini özgürlük tanırken, Müslüman vatandaşlarına ne yazık ki bu davranışları sergilemekten uzaktır. Örneğin geçtiğimiz günlerde Batı Trakya Türklerinin yegane milletvekili İlhan Ahmet meclise çok önemli iki önerge yatırmıştır. Bunlardan biri Yunanistan’daki kültürel mirasın korunması, diğeri ise Müslümanların dini bayramlarında yargılanmamaları yönündeydi. Lozan Antlaşması’na rağmen dini bayramlarda bugün bile Müslümanların yargılanmaları din özgürlüğü ile insan haklarının açık bir ihlalidir. Nasıl ki Hıristiyan vatandaşlarımız Paskalya ve Noel’de yargılanamıyorlarsa, bu Müslümanlara neden uygulanmamaktadır? Bunlar Batı Trakya’da olan olaylardır. Bir de olayın Atina yönü vardır. Yine milletvekilinin söylediğine göre, Atina’da tek bir Müslüman mezarlığı yoktur. Buradaki Müslümanlar cenazelerini binlerce kilometre uzaklara götürmektedirler.
Gelelim olayın Türkiye cephesine. Trakyakent, belediyeler ağının Türkiye kısmını oluşturmaktadır. Trakyakent ve Polis işbirliği halinde bir dizi AB programını uygulamaya sokmaya çalışmaktadırlar. Kararların bir çoğu ortak alınmaktadır. Örneğin Tekirdağ – Değirmenköy’de düzenlenen ayine patriğin davet edilmesi ortaklaşa alınan bir karardı. Patriğin himayelerini kabul eden Trakyakent yöneticileri bir gün laikliğe aykırı davranışlardan ötürü yargı önüne çıkarılırlarsa hiç de sürpriz olmayabilir. Ne yazık ki Trakyakent içinde yer alan belediye başkanları bu konularda pek hassasiyet gösteremiyorlar.
Trakyakent üyesi belediye başkanlarına aşağıdaki soruları sorduğumuzda, bugünkü konjonktürde verebilecekleri muhtemel cevap yazımın sonlarına doğru yine bir Türk arkadaşımın ağzından verilmektedir.
Önce soruları soralım:
1- Kapatılan İskeçe Türk Birliği konusunda bir protesto kararı alabilir misiniz? En azından bu konuyu Belediyeler Ağı’nın yönetim kuruluna getirebilir misiniz? İnsanlarımızı yakan bu kararın Türkiye medyasında yer alması konusunda ne gibi çabalar sarf ettiniz?
2- Gümülcine Kırmahalle’de tahrip edilen 850 yıllık Türk mezarı ve yanarak yok olan Demirbeyli Tekkesi hakkında hiç vicdan muhasebesi yapabildiniz mi?
3- Geçtiğimiz yıl seçim günü yakılan Batı Trakya’ya girişte ilk olan Okçular Köyü Camii hakkında bilginiz var mı?
Edirne’ye Karaağaç’tan girişte, Yunanca harflerle ‘Andrianoupolis’e Hoş Geldiniz’ yazılarını bir kenara bırakalım. Yine Perinthos adında açılan mağazaları da bir kenara bırakalım. Galipolis adındaki balıkhaneleri de bir kenara bırakalım. Biz bunları, sadece ve sadece, Yunanistan’da Türk kelimelerini içeren işyerleri açılamadığını bilmeyenlere hatırlatıyoruz.
Gelelim sorduğumuz soruların cevabına. Buna benzer soruların cevaplarını yukarıda da belirttiğimiz gibi, yine bir Türk arkadaşımın ağzından vermek istiyorum. Trakyakent belediye başkanlarının nasıl düşündüklerini bilemem ama, arkadaşım şöyle demişti: Biz İmparatorluktan gelen asil ve büyük bir milletiz, bu tür takıntılarımız yoktur. Arkadaşımdan bu sözleri duyunca üzerime biraz olsun pozitif enerji yüklendi deyebilirim.
Tam işte yazıma son verdiğim bir sırada bir arkadaşım cep telefonundan bana şu mesajı iletiyordu:

Ey şanı büyük bir ulusun yüce evladı
Ben gibi ulu bir faniye kut verdin, mut diledin
Yer durdukça sırtın yere gelmeye
Ulu gök gibi yüzün ve bağrın aydınlık ve geniş ola
Tüm uğraşıların keremli ola
Yaşa
Berhudar ol

Ne dersiniz, bu dizeler de size pozitif enerji yükledi mi?

Okuyucuları bilemem, fakat ben bizim Batı Trakya’daki belediyelerimizi düşündükçe, maalesef aldığım pozitif enerji negatife doğru kaymaktadır. İskeçe Türk Birliği’nin Yargıtay tarafından resmen kapatılması yönünde aldığı karardan sonra Azınlığın tamamı tepkisini dile getirdi. Kurum ve kuruluşlarımızın tamamına yakını bildiriler ve açıklamalar yayınlayarak İskeçe Türk Birliği’nin kapatılma kararını kınadılar. Kınama hareketine belediye ve nahiye başkanlarımız ile meclis başkanlarımız ile belediye meclis üyelerimiz de katıldılar. Fakat bunlar kişisel, resmi ve belge niteliği olmayan kararlardı. Önemli olan belediye ve nahiye meclislerimizin bu konuyu gündem maddesi olarak meclise getirmeleri, tutanaklara geçirmeleri ve protokol numarası vererek yönetin kesimine ve halka duyurmalarıdır. Bu şimdiye kadar yapılmamıştır. Yapılmadığı için de diğer hareketlerin yönetim nezdinde pek değerleri yoktur. Önemli olan belediye ve nahiye meclislerinin toplanarak bu konudaki kararlılıklarını gösterebilmeleridir. Çünkü belediye ve nahiye meclisleri, halkın birinci derecede seçilmiş temsilcileri konumundadırlar. Onların gösterecekleri kararlılık yönetime büyük bir mesaj olacaktır. Bu konuda son günlerde Mustafçova (Miki) ve Sirkelli (Filira) belediyelerinde muhalefet kanadından bazı öneriler gündeme getirilmeye çalışıldığı duyumları alınmaktadır. Beyler, bu konunun iktidarı muhalefeti olamaz. Konuyu meclise hangi grup getirirse getirsin değerlendirmek gerekir. Zaman kısır çekişmelerle öldürülmemelidir. Halkın isteklerine kulak tıkamamak ve biran önce kararlılık gösterip, İskeçe Türk Birliği konusu belediye ve nahiye meclislerine getirilmelidir.

 
Yazar: İbrahim BALTALI


Nurullah MURAT

Nurullah MURAT isimli kullanıcının mail adresi belirtilmemiş... Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş...  Nurullah MURAT isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...
Bu Yazıya Yorum Yap

Fırat Kızıltuğ’dan sazlı sözlü Rumeli

3/10/2005

      Türk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki ‘‘Çarşamba Sohbeti’’nde, değerli sanatkâr Fırat Kızıltuğ, ‘‘Saz ve Sözle Rumeli’’ başlığı altında bir konuşma yapacak. Ata topraklarımıza sık sık ziyarette bulunan ve oralarda musiki dersleri veren kıymetli sanatçımız Kızıltuğ, oralarda görüp yaşadıklarını hem aktaracak, hem de türkü ve şarkılarımızın o diyardaki başka yansımalarını ve farklı şekillerini enstrümanıyla dillendirecek. Girişin serbest olduğu toplantıda, sohbete katılanların konuyla ilgili sorularına cevaplar da verilecek. Toplantı saat 17.00 de başlayacak. Bilgi için tel: 0 212 526 16 15**

*9 Mart 2005 Çarşamba tarihli Yeni Şafak Gazetesi Kültür bölümü sayfa 18’den alınmıştır.


Nurullah MURAT

Nurullah MURAT isimli kullanıcının mail adresi belirtilmemiş... Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş...  Nurullah MURAT isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...
Bu Yazıya Yorum Yap

Mesnevi aşığı asırlık Boşnak

3/10/2005

      Ünlü düşünür Mevlana’ya gönül veren 93 yaşındaki Boşnak Halit Hacımuliç, ülkesindeki insanlarında Mevlana’yı tanıması için, 5 yılda, Mesnevi’nin 4 cildini Boşnakça’ya çevirdi. Konya Büyükşehir Belediyesi ise eserin 4 cildini Bosna – Hersek için basmaya hazırlanıyor.

    Halit Hacımuliç, yaptığı açıklamada, Bosna-Hersek’in Saraybosna kentinde, Osmanlı’dan bugüne devam eden medrese geleneğiyle yetiştiğini söyledi. Hayatı boyunca başucu kitabı olarak sakladığı Mevlana’nın 6 ciltlik ünlü eseri Mesnevi’yi, Boşnakça’ya çevirmeye karar verdiğini belirten Hacımuliç, Mesnevi’nin yazıldığı dil olan Farsça ve Türkçe’nin de aralarında bulunduğu 7 dili çok iyi bildiğini ifade etti.

    Hacımuliç şunları söyledi : ‘‘Mevlana, Mesnevi’sinde, insanları sadece Allah’ın kulu olduğu için sevmeyi, ırk, din ya da mezhep ayrımı gözetmemeyi öğütlemektedir.’’
                                KONYA*

*9 Mart 2005 Çarşamba tarihli Yeni Şafak Gazetesi Gündem bölümü sayfa 15’ten alınmıştır.


veysel haci

veysel haci isimli kullanıcıya mail gönder... [haci_veysel@yahoo.com]  Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş...  veysel haci isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...
Bu Yazıya Yorum Yap

slm

3/9/2005

      skm bana pomakca-turkce sozlugu gonderirsen sevinirim tesekkurler


Nurullah MURAT

Nurullah MURAT isimli kullanıcının mail adresi belirtilmemiş... Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş...  Nurullah MURAT isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...
Bu Yazıya Yorum Yap

Müslüman olmuş Yunanlıların sayısını merak ediyorum

3/9/2005

      Müslüman olmuş Yunanlıların sayısını merak ediyorum

Globalleşen dünyada ayırımcılığın, başkalarının etnik kimliğini tayin etmenin artık mümkün olamayacağını düşünürüz. Çünkü, insan hakları belgelerine göre hiç kimse bir başkasının düşüncesine, kimliğine, inançlarına karışma veya tayin etme hakkına sahip değildir.
Konumuza isterseniz önce insan hakları belgelerindeki maddeleri okuyarak başlayalım, sonra da ülkemiz Tarım Bakanlığı'nın belediye ve nahiyelere gönderdiği bir belgedeki ayırımcılık ifadelerini analiz edelim.
İnsan Hakları Evrensel Beyannâmesi Madde 2- "Herkes, ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasal veya başka bir görüş, ulusal veya sosyal köken, mülkiyet, doğuş veya herhangi başka bir ayrım gözetmeksizin bu Beyanname ile ilan olunan bütün haklardan ve bütün özgürlüklerden yararlanabilir."
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Madde 14: "Bu sözleşmede tanınan hak ve özgürlüklerden yararlanma, cinsiyet, ırk, renk, dil, din, siyasal veya diğer kanaatler, ulusal veya sosyal köken, ulusal bir azınlığa mensupluk, servet, doğum veya herhangi başka bir durum bakımından hiçbir ayrımcılık yapılmadan sağlanır."
İnsan Hakları ve Temel Özgürlüklerin Korunmasına İlişkin Sözleşme'ye ek 12 Numaralı Protokol'ün 1. Maddesi: "Yasa ile öngörülmüş olan tüm haklardan yararlanma, cinsiyet, ırk, renk, dil, din, siyasal veya diğer kanaatler, ulusal veya sosyal köken, ulusal bir azınlığa mensup olma, servet, doğum veya herhangi bir statü bakımından hiçbir ayrımcılık yapılmadan sağlanır."
İnsan Hak ve özgürlükleri ile ilgili yayınlanan sözleşmelerin tümünde insanların sahip oldukları cinsiyet, ırk, renk, dil, din gibi farklılıklar nedeniyle ayırımcılık muamelesi görmemeleri gerektiği vurgulanır. Bu sözleşmelerde bir şey daha vurgulanır. O da, kişinin hangi etnik kökene mensup olduğunu devletler değil, kişinin bizzat kendisinin tayin etme hakkına sahip olduğudur.
Yunanistan Cumhuriyeti Tarım bakanlığının bir biriminden Belediye ve Nahiyelere gönderilen Atina 03.02.2005 tarihli bir yazıda; devletin bakış açısının değişmediğinin göstergesi olan ifadeler yer almaktadır.
Konu şudur: "Tedbir 4.6 - Tarım nüfusunda, duyarlaştırma, bilgilendirme, bilgi ve bilginin yayılmasının iyileştirilmesi."
Yazıda Bakanlığın işletme programında bulunan taşranın 2000-2006 yıllarında tarımsal kalkınma ile ilgili 4.6 tedbirinde, tarım kesiminde uğraşan Pontuslu Rumların, Yunan Müslümanların, Pomakların tarımsal kalkınma programlarında yerel topluma sosyal ve ekonomik katılımlarını sağlamak amacıyla "Nüfusun özel gruplarını bilgilendirme, iletişim ve duyarlaştırılmaları"yla ilgili 4.6B eyleminin de bulunduğundan söz ediliyor. Adı geçen özel grupların yoğun olarak yaşadıkları belediye ve nahiyelerden istenen, bu gurupların analitik olarak nüfuslarının tesbit edilmesidir.
Yazıda ifade edilen Pontuslu Rum göçmenleri anladık. Fakat Batı Trakya bölgesinde Yunan Müslümanlarının ve Pomakların varlığını anlamakta zorlanıyoruz. Merak ediyorum Batı Trakya'da yaşayan Yunanlıların ne kadarı Müslüman olmuş? Ya da bugün hala burada yaşayan Yunanlı hristiyanlar neden Müslümanlığı seçmemiştir?
Azınlığı tanımlarken hep Lozan Antlaşması'nı baz olarak alan yöneticiler, bu yaptıklarıyla Lozan'ı ihlâl ettiklerinin bilmem farkında mıdırlar? Çünkü Lozan'da Yunan Müslümanları ve Pomaklar'dan bahseden herhangi bir madde yok!
Acaba Azınlık belediye ve nahiyelerimiz bu yazıya nasıl cevap verecekler? Müslüman olmuş Yunanlıların sayısını gerçekten merak ediyorum.


Fehim KELAHMET
Analiz
Gündem Gazetesi


İbrahim ALİ

İbrahim ALİ isimli kullanıcıya mail gönder... [reyer007@yahoo.com]  Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş...  İbrahim ALİ isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...
Bu Yazıya Yorum Yap

"BATI TRAKYA KALKINIYOR"

3/6/2005

                                              BATI TRAKYA İÇİN ELELE

    Değerli Batı trakyalı dostlar, sizlere bir önerim olacak;bence Batı trakyanın gelişip,kalkınması için bir kampanya başlatalım.Buradan yazıp,çizmek kolay:Yunanistan şunu yapmış,Avrupa birliği bunu yapmış.Peki,hiç kendimize sor-uyormuyuz biz ne yapıyoruz?Herkes bir adım ileri giderken,
Biz yerimizde sayıyoruz.Gençlerimiz kahve köşelerinde gelecekleri
hakkında en ufak bir kaygı duymadan hayatlarına devam ediyor.
Tabiî ki  sadece gençler değil, 7 ’den 70’e herkes almış bir ekmek kavgası kendinden başkasını düşünmüyor.Maalesef Üç kuruş için Türklüğünü,Müslümanlığı unutan insanlarımız var ve bu sayı gün geçtikçe artmaktadır.Evet, daha neler var neler.Ama temelde yatan sorun açık ve seçiktir:EĞİTİM.
    PEKİ BİZ NE YAPABİLİRİZ?
Ne mi yapabiliriz?Onlara en azından bir yol gösterebiliriz.Gümülcinemizde ve İskeçemizde faaliyet gösteren  bir sürü dernek var;bu dernekler aracığı ile kampanyamızı yürütebiliriz.ONLAR EĞİTİM İÇİN GELEMİYORSA,EĞİTİMİ
BİZ ONLARA GÖTÜRÜRÜZ.Aranızdan yap o zaman diyenler olabilir.UNUTMAYIN!İnsan sosyal bir varlıktır ve tek başına
yapabileceği şeyler sınırlıdır.Bizim bu yola baş koyacak gerçek Batı trakyalılara ihtiyacımız var.Yoksa ben Batı trakyalıyım, bu derneğe üyeyim,şunu yapıyorum diye kendilerini ve başkalarını avutmasınlar…….
    LÜTFEN BATI TRAKYA’YA SAHİP ÇIKALIM.YOKSA YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR….
  NEDEN Mİ? Çünkü savaşlar artık top ve tüfeğin dışında, içten yıkma savaş taktiği ile de yapılıyor.Nasıl mı?İnsanlar çeşitli etnik grup ve sınıflara ayrılıyor tabiî ki bu dış güçlerin yıkım taktiği ile.
  Sen al  şu 3 kuruşu köyde ne oluyor ne gidiyor bize bildir.Sen gel bizim partide çalış.Sen  al şunu(uyuşturucu,kaçak mallar.vb.) bizim için sat.İşte dostlar insanımız maalesef  bu şekilde kandırılıyor.
VE SONUÇ:
PEKİ NE YAPMALIYIZ?
“BATI TRAKYA  KALKINIYOR” KAMPANYASINA NE DERSİNİZ?
BENCE BÖYLE BİR KAMPANYA BAŞLATALIM VE EĞİTİM SEFERBERLİĞİNE GEÇELİM.UYUYAN İNSANIMIZI UYANDIRALIM.İNSANIMIZA OKUMA-YAZMA, BİLGİSAYAR,YABANCI DİL,GİRİŞİMCİLİK..VB.
ÖĞRETELİM.ÜSTELİK TÜM BUNLARI YAPABİLECEĞİMİZ
BİR DE MADENİMİZ VAR:SAYIN AHMET İLHAN…
MİLLETVEKİLİMİZ AHMET İLHAN ARACILIĞI İLE YUNANİSTAN HÜKÜMETİNDEN,AVRUPA BİRLİĞİNDEN,
TÜRKİYE CUMHURİYETİ HÜKÜMETİNDEN VE DİĞER DEVLETLERDEN GEREKLİ DESTEĞİ İSTEYEBİLİRİZ.
TÜM BU FİKİRLERİ ÇOĞALTMAK BİZİM ELİMİZDE.
BEN BİR TUĞLA KOYDUM.SIRA DUYARLI BATI TRAKYA İNSANINDA…  ECDADIMIZIN KAN DÖKTÜĞÜ BU TOPRAKLARIN KIYMETİNİ BİLELİM VE RAHMETLİ DR.SADIK AHMET’İN  BİZLERE EMANET BIRAKTIĞI BAYRAĞI TAMAMLANMAYI BEKLEYEN BİNAMIMIZA
ULUBATLI HASAN EDASIYLA DİKELİM…GEREKİRSE BU UĞURDA ŞEHİDLİK ŞERBETİNİ İÇELİM….VE BIRAKTIĞIMIZ ESERLERLE  ÖLDÜKTEN SONRA DAHİ ADIMIZ İNSANLARIN AKLININ BİR YERLERİNDE YERİNİ ALSIN…..
      SEVGİ VE SAYGILARIMLA,
        İBRAHİM  ALİ
RUMUZ«ÜLKEYİ KURTARAN GENÇ»«REYER»

0000000000000000000
BU MESAJA CEVAP VEYA YORUM YAZACAK KİMSE YOK MU?
1111111111111111111

YORUM(1) Destekliyorum... 3/7/2005

Mehmet CAN Mehmet CAN isimli kullanıcıya mail gönder... []  Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş... Mehmet CAN isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...

      İbrahim Bey, görüşlerinize katılıyor ve önerinize katılıyorum. Bence bu çalışma Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği tarafından yapılmalı. Çünkü Batıtrakya Türklerinin bulunduğu hemenhemen her yerde en az bir dernek var. Ayrıca dernek üyelerine ulaşmak ta kolay, bu nedenle fikrinizi size en yakın derneğin başkanına iletebilirsiniz. Daha hızlı aksiyon almak istiyorsanız BTTDD Başkanı Dr. Erol Kaşifoğlu'nu arayabilir ve önerinizi çözümleriyle birklikte kendisine aktarabilirseniz. Erol Bey'in yönlendirmeleri doğrultusunda önerilerinizi hayata geçirebilirsiniz.

YORUM(2) teşekkürler 3/8/2005

ibrahim Ali ibrahim Ali isimli kullanıcıya mail gönder... []  Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş... ibrahim Ali isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...

      ÖNCELİKLE YAZIYI OKUMA ZAHMETİNDE BULUNDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.YAPTIĞINIZ ÖNERİ İÇİN AYRICA TEŞEKKÜR EDİYORUM.İSTERDİM Kİ SİZİN GİBİ DUYARLI İNSANLARIN SAYISI DAHA FAZLA OLSUN.AMA ZİYANI YOK..UMARIM YARIN ÇOK GEÇ OLMAZ..BENCE GÖZÜMÜZÜ AÇMANIN ZAMANI GELDİ.(MEHMET ABİ BEN ESKİŞEHİRDE ÜNV. ÖĞRENCİSİYİM.ÖNERİNİZ ÇOK GÜZEL FAKAT BENİM ZAMAN GİBİ BİR PROBLEMİM VAR.O YÜZDEN İSTEDİMKİ BUNU YAPABİLECEK İNSANLAR MUTLAkA VAR,ONLARI ATEŞLEMEK İÇİN ORTAYA BİR KIVILCIM ÇAKMAK YETER.BENİM ŞUAN İÇİN ÖNERİDEN BAŞKA BİRŞEY YAPABİLECEĞİM BİRŞEY YOK...İLGİNİZE AYRICA TAŞEKKÜR EDERİM)

YORUM(3) Islanmadan Balık Tutulmaz... 3/8/2005

Nurullah MURAT Nurullah MURAT isimli kullanıcının mail adresi belirtilmemiş... Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş... Nurullah MURAT isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...

      Sevgili İbrahim Arkadaşım genelde herkes ortaya fikir atıp ondan sonra kendini geri plana atmayı yeğliyor.Bence bir düşüncen varsa önce kendin bunun hayata geçirilmesi hususunda üzerine düşenleri yapmak durumundasın.Sen kendini ilk etapta daha arka plana atmaya çalışırsan onda istediğin sonuca ulaşamazsın.Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Eskişehir Şubesi'ne üyemisin ..? Eğer üye değilsen önce üye ol ve fert olarak orda olduğunu bilsinler.Ondan sonra da ordaki diğer Batı Trakyalı'larla toplanıp düşüncelerinizi uygulamaya geçirin..

Birlikten kuvvet doğar...

Saygı ve
Sevgilerimle..
Nurullah MURAT.

YORUM(4) peki o zaman sizde bir fikir ortaya atın ve çekilin! 3/8/2005

ibrahim Ali ibrahim Ali isimli kullanıcıya mail gönder... []  Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş... ibrahim Ali isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...

      YORUM YAZMA ZAHMETİNİZDEN DOLAYI SİZİ KUTLUYOROM.TEBRİKLER ÜZERİNİZE DÜŞENİ YAPTINIZ!(SİZE GÖRE).SORUNUZA CEVAP VEREYİM...ÜYE DEĞİLİM......OLMAYI DA DÜŞÜNMÜYORUM ŞUAN İÇİN...NEDEN Mİ?BURDA ÖNERİLER NASIL BAKILDIĞINI GÖRDÜM...SAĞOLUN...BENCE BATI TRAKYALIYIM DEYİP,BİRŞEYLER YAZIP,ONU BUNU ELEŞTİRMEK BANA GÖRE BATI TRAKYA İÇİN BİRŞEY YAPMAK DEĞİL.KUSURA BAKMAYIN......HADİ BEN ÜYE DEĞİLİM SİZ ÜYEMİSİNİZ?
CEVABINIZIN EVET OLDUĞUNU DUYAR GİBİYİM....SORUYORUM SİZE: ÜYE OLDUĞUNUZ TARİHTEN İTİBAREN ELLE TUTULUR,GÖZLE GÖRÜLÜR NE YAPTINIZ?

YORUM(5) Kitap Kampanyası 3/8/2005

Özer Yıldız Özer Yıldız isimli kullanıcıya mail gönder... []   Özer Yıldız isimli kullanıcının internet sitesi. [www.efesliler.com]

      ARKADAŞLAR DİLDE FİKİRDE BİRLİĞİZ DE ACABA İŞTE'DE BİRLİK OLABİLİYORMUYUZ?BENİM ŞAHSEN BATI TRAKYA İLE BİR BAĞIM YOK ASLEN BAYBURTLUYUM AMA SİZLERE BİR TÜRK OLARAK GÖNÜLDEN BAĞLIYIM.KONU EĞİTİM İSE MATARYELDE KİTAP OLMALI VE BATI TARKAYDA OKUYAN KARDEŞLERİMİZ İÇİN İÇERİĞİ TÜRK KÜLTÜRÜ,TÜRK TARİHİ KİTAPLAR OLAN BİR KİTAP KAMPANYASI BAŞLATILMALI EĞER BÖYLE BİR KAMPANYA BAŞLARSA BEN 50 DERGİ veya KİTAPLA KATILIYORUM.BEN Kİ BATI TRAKYALI BİLE DEĞİLİM 50 KİTAPLA KATILIYORUM SİZLERİN EN AZ ELLİŞER KİTAPLA KATILMANIZ GEREKİR.BU DA SİZE ŞEVK OLSUN.SAYGILARIMLA Özer

YORUM(6) İbrahim ALİ ' ye cevabımdır. 3/9/2005

Nurullah MURAT Nurullah MURAT isimli kullanıcının mail adresi belirtilmemiş... Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş... Nurullah MURAT isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...

      Sevgili İbrahim Kardeşim son yazdıklarından sonra senin çok toy olduğunu görüyorum.Olayı kişiselleştirmek istemiyorum.Ben sadece senin yazdıklarına kendi bakış açımdan yaklaşıp cevap verdim.Bu arada 97 yılından beride Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği ile iç içeyim ve allah izin ederse de ölene kadar bu şekilde devam edecek.Dernek neler yapıyor veya da sen neler yaptın diye bir soruya sana bir kitap yazarak cevap verebilirim.Sen daha derneği tam olarak algılayamamışsın o zaman İbrahim kardeşim.Araştır Batı Trakya Türkleri Dayanışma Dernekleri neler yapmış bu güne kadar ve şuan da neler yapıyor.Ondan sonra gel konuşup tartışırız.Ama önce araştır!...Bak en basitinden bir örnek vermek gerekirse şuan bu şekilde rahatça mesaj yazıp bütün herkese iletilmesini sağlıyorsan bunda benim emeğim vardır bilgin olsun....

Saygı ve Sevgilerimle
Nurullah MURAT

YORUM(7) TOYDAN ÜSTADA! 3/9/2005

ibrahim Ali ibrahim Ali isimli kullanıcıya mail gönder... []  Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş... ibrahim Ali isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...

      EVET HAKLISINIZ.
SİZE BUNUN DIŞINDA HİÇBİR ŞEY SÖYLEMİYORUM..BUDA SAYGIMDAN DOLAYIDIR....YOKSA SÖYLEYECEĞİM ÇOK ŞEY VAR......BU ARADA ŞU RAHATÇA MESAJ YAZMA  İŞİNDE EMEĞİNİZDEN DOLAYI KUTLUYORUM...ZATEN EĞER YAZDIĞIM O İLK MESAJI DİKKATLE OKUSANIZ OLAYI KİŞİSELLEŞTİRMEDİĞİMİ GÖRÜRDÜNÜZ...BEN ORDA KISACA YAPABİLECEKLERİMİN KISITLI OLDUĞUNU AMA ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPABİLECEĞİMİ ANLATMAYA ÇALIŞTIM..VE SİZE BU İŞE VESİLE OLMANIZI ARZULADIM..NEDENİ BU SİTE SAYESİNDE HİTAP EDİLECEK,ULAŞILACAK KESİMİN DAHA FAZLA OLMASIYDI...AMACIM MALKOÇOĞLUNU OYNAMAK DEĞİL.......
  SAYGIRIMLA,,,,
İBRAHİM ALİ

YORUM(8) Son sözüm !... 3/12/2005

Nurullah MURAT Nurullah MURAT isimli kullanıcının mail adresi belirtilmemiş... Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş... Nurullah MURAT isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...

      Sevgili İbrahim kardeşim ; ben sana olayı kişiselleştirdin demedim.Sadece bu şekilde ikimiz arasında uzayıp gitmesin, herkes kendi fikrini ortaya koysun diye "olayı kişiselleştirmek istemiyorum" dedim.Düşüncen güzel ilk yazında sende ne güzel " insan sosyal bir varlıktır " diyorsun.O zaman bunu yine en rahat Türkiye ' de Batı Trakya Türkleri Dayanışma Dernekleri ile , Batı Trakyada 'da orda faaliyet gösteren derneklerle beraber yapabiliriz.Değilmi..? O zaman bana göre Eskişehir'de okuduğun için ordaki dernekle irtibata geç fikrini beyan et eminim sana destek çıkanlar olacaktır.Bizde burada üzerimize düşen birşeyler varsa yapmaya hazırız.Bireyler düşüncelerini fert olarak rahatça hayata geçiremez ama arkanda bir sivil toplum örgütü var ise sonuca çok daha rahat ulaşabilirsin.Bu arada " sana burda rahatça mesaj yazabiliyorsan bunda benimde emeğim var derken " kendimi övmek amacıyla söylemedim.Bilgin olsun !... Sadece dernek veya sahışlar istedikleri zaman neler yapabilir onu göstermek için söyledim.Bu site bir çok Batı Trakya'lı arkadaşımızın bir araya gelmesi ile kuruldu.Sitenin kuruluş ve gelişim aşamasında biz dernekten herhangi bir yardım talebinde bulunmadık.Sonuç olarak şuraya gelmek istiyorum; insanlar istedikleri zaman kendi karınca - kararınca bu dava için birşeyler yapabiliyorlar.Bizimde ilk etaptaki gayemiz bu idi.Şuanda dernekle beraber çok daha güzel şeyler yapabiliyoruz.Şunu unutmayalım şahıslar yüzünden derneklere küsülmez.Şahıslar bu gün vardır.Yarın yoktur.Ama dernekler her zaman burada olucaktır.Önemli olan ilk etapta ben bu dava için ne yapabilirim sorusunu kendine sormaktır... Kişilerin birey olarak değilde bir bütün halinde hareket etmesi ,hem sonuca daha rahat ulaşmalarını sağlar ,hemde zaman konusunda büyük bir kazanç sağlar...

Her ne kadar sürç-ü lisan ettiysek affola..

Saygı ve Sevgilerimle
Nurullah MURAT.

YORUM(9) BATI TRAKYA İÇİN 3/12/2005

ibrahim Ali ibrahim Ali isimli kullanıcının mail adresi belirtilmemiş... Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş... ibrahim Ali isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...

      KUSURA BAKMAYIN ASIL BEN SÜRC-Ü LİSAN ETTİM.YANLIŞ ŞEYLER SÖYLEMİŞ OLABİLİRİM.AMACIM ASLA SİZİ YADA BAŞKALARINI İNCİTMEK DEĞİLDİ,BUNU BİLMENİZİ İSTERİM.HAKKINIZI HELAL EDİN...
SAYGI VE SEVGİLERİMLE,

İBRAHİM ALİ


İbrahim ALİ

İbrahim ALİ isimli kullanıcıya mail gönder... [reyer007@yahoo.com]  Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş...  İbrahim ALİ isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...
Bu Yazıya Yorum Yap

BATI TRAKYA KALKINIYOR

3/5/2005

                                              BATI TRAKYA İÇİN ELELE

    Değerli Batı trakyalı dostlar, sizlere bir önerim olacak;bence Batı trakyanın gelişip,kalkınması için bir kampanya başlatalım.Buradan yazıp,çizmek kolay:Yunanistan şunu yapmış,Avrupa birliği bunu yapmış.Peki,hiç kendimize sor-uyormuyuz biz ne yapıyoruz?Herkes bir adım ileri giderken,
Biz yerimizde sayıyoruz.Gençlerimiz kahve köşelerinde gelecekleri
hakkında en ufak bir kaygı duymadan hayatlarına devam ediyor.
Tabiî ki  sadece gençler değil, 7 ’den 70’e herkes almış bir ekmek kavgası kendinden başkasını düşünmüyor.Maalesef Üç kuruş için Türklüğünü,Müslümanlığı unutan insanlarımız var ve bu sayı gün geçtikçe artmaktadır.Evet, daha neler var neler.Ama temelde yatan sorun açık ve seçiktir:EĞİTİM.
    PEKİ BİZ NE YAPABİLİRİZ?
Ne mi yapabiliriz?Onlara en azından bir yol gösterebiliriz.Gümülcinemizde ve İskeçemizde faaliyet gösteren  bir sürü dernek var;bu dernekler aracığı ile kampanyamızı yürütebiliriz.ONLAR EĞİTİM İÇİN GELEMİYORSA,EĞİTİMİ
BİZ ONLARA GÖTÜRÜRÜZ.Aranızdan yap o zaman diyenler olabilir.UNUTMAYIN!İnsan sosyal bir varlıktır ve tek başına
yapabileceği şeyler sınırlıdır.Bizim bu yola baş koyacak gerçek Batı trakyalılara ihtiyacımız var.Yoksa ben Batı trakyalıyım, bu derneğe üyeyim,şunu yapıyorum diye kendilerini ve başkalarını avutmasınlar…….
    LÜTFEN BATI TRAKYA’YA SAHİP ÇIKALIM.YOKSA YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR….
  NEDEN Mİ? Çünkü savaşlar artık top ve tüfeğin dışında, içten yıkma savaş taktiği ile de yapılıyor.Nasıl mı?İnsanlar çeşitli etnik grup ve sınıflara ayrılıyor tabiî ki bu dış güçlerin yıkım taktiği ile.
  Sen al  şu 3 kuruşu köyde ne oluyor ne gidiyor bize bildir.Sen gel bizim partide çalış.Sen  al şunu(uyuşturucu,kaçak mallar.vb.) bizim için sat.İşte dostlar insanımız maalesef  bu şekilde kandırılıyor.
VE SONUÇ:
PEKİ NE YAPMALIYIZ?
“BATI TRAKYA  KALKINIYOR” KAMPANYASINA NE DERSİNİZ?
BENCE BÖYLE BİR KAMPANYA BAŞLATALIM VE EĞİTİM SEFERBERLİĞİNE GEÇELİM.UYUYAN İNSANIMIZI UYANDIRALIM.İNSANIMIZA OKUMA-YAZMA, BİLGİSAYAR,YABANCI DİL,GİRİŞİMCİLİK..VB.
ÖĞRETELİM.ÜSTELİK TÜM BUNLARI YAPABİLECEĞİMİZ
BİR DE MADENİMİZ VAR:SAYIN AHMET İLHAN…
MİLLETVEKİLİMİZ AHMET İLHAN ARACILIĞI İLE YUNANİSTAN HÜKÜMETİNDEN,AVRUPA BİRLİĞİNDEN,
TÜRKİYE CUMHURİYETİ HÜKÜMETİNDEN VE DİĞER DEVLETLERDEN GEREKLİ DESTEĞİ İSTEYEBİLİRİZ.
TÜM BU FİKİRLERİ ÇOĞALTMAK BİZİM ELİMİZDE.
BEN BİR TUĞLA KOYDUM.SIRA DUYARLI BATI TRAKYA İNSANINDA…  ECDADIMIZIN KAN DÖKTÜĞÜ BU TOPRAKLARIN KIYMETİNİ BİLELİM VE RAHMETLİ DR.SADIK AHMET’İN  BİZLERE EMANET BIRAKTIĞI BAYRAĞI TAMAMLANMAYI BEKLEYEN BİNAMIMIZA
ULUBATLI HASAN EDASIYLA DİKELİM…GEREKİRSE BU UĞURDA ŞEHİDLİK ŞERBETİNİ İÇELİM….VE BIRAKTIĞIMIZ ESERLERLE  ÖLDÜKTEN SONRA DAHİ ADIMIZ İNSANLARIN AKLININ BİR YERLERİNDE YERİNİ ALSIN…..
      SEVGİ VE SAYGILARIMLA,
        İBRAHİM  ALİ
RUMUZ«ÜLKEYİ KURTARAN GENÇ»«REYER»


Nurullah MURAT

Nurullah MURAT isimli kullanıcının mail adresi belirtilmemiş... Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş...  Nurullah MURAT isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...
Bu Yazıya Yorum Yap

Kopenhag'tan Atina'ya

3/4/2005

      Ertuğrul YALÇINBAYIR
 
 

Kopenhag'tan Atina'ya                        28- 02-2005 

1993’te Kopenhag Kriterleri konuldu: Demokrasi, Hukukun Üstünlüğü, İnsan Hakları, Azınlık Hakları diye bilinen siyasi kriterler ile işleyen piyasa ekonomisi ve tüm bunları kapsayan AB Müktesebatını kabul ve uygulama kapasitesi.
1999 Helsinki’de Türkiye’ye yakılan yeşil ışık ve 2004 Aralık Kopenhag’ta Türkiye’ye tanınan müzakere süreci.
2 yıl önce TBMM, Kopenhag Siyasi Kriterleri ışığında önemli bir sınav verdi ve 1 Mart Tezkeresini reddetti. Kopenhag Kriterlerinin başında “Hukukun Üstünlüğü” geliyor. Amerika’nın Irak’a müdahalesinin hukuki meşruiyeti yoktur. BM Şartı hangi hallerde savaşın veya müdahalenin olacağını düzenliyor. ABD’nin Irak’a müdahalesi BM Şartına dolayısıyla 1982 Anayasasının aradığı uluslararası meşruiyet şartına apaçık aykırı. Bir hukuk devleti, savaşı zorlaştıran bu şartı dikkate almak zorunda. TBMM 1 Martta bunu gördü.
Kopenhag Kriterlerinden biri de “Demokrasi”. ABD’nin müdahalesi önce tüm dünya halkları ve Türkiye yürüdü. Müdahaleyi istemedi. TBMM de demokrasiye aykırılığı nedeniyle ABD’ye yardımcı olmadı.
Kopenhag Kriterlerinden bir diğeri “İnsan Hakları”. Savaş ve olağanüstü haller insan haklarının ortadan kalktığı, askıya alındığı zamanlar. Savaşta başta yaşam hakkı olmak üzere tüm haklar ayaklar altına alınıyor. Böyle bir sürece hizmet edilemezdi. Nitekim TBMM 1 Martta bunu reddetti. Savaş sürecinde hak ihlâllerinin her türlüsü yaşandı ve yaşanıyor. Şükür ki biz buna ortak olmadık.
1 Martta Tezkere kabul edilseydi. Ertesi gün Doğu ve Güneydoğu da OĞANÜSTÜ HAL ilan edilecekti. Türkiye AB yolunda olağanüstü kaldırmışken kısa bir süre sonra olağanüstü hal ilanı suretiyle yeniden AB kıskacına girecek ve bu durum Türkiye’nin AB sürecine olumsuz etki edecekti. Tezkerenin reddi AB yolunda da önemli bir adım oldu. Türkiye’nin barışa olan inancı ve demokratik niteliği ona güveni artıracaktı.
1 Mart; hukukun üstünlüğünün, demokrasinin, insan haklarının ve barışın günüdür. Türkiye 1 Marttaki kararla Kopenhag Siyasi Kriterlerini karşılama ve bunlara uyma kapasite ve kabiliyetini tüm Dünyaya, Avrupa’ya, bölgeye özellikle Ortadoğu’ya göstermiştir.
Kopenhag’tan başlayan süreç bizi geçen hafta 21-26 Şubat tarihinde Atina’ya götürdü. TBMM AB Uyum Komisyonu bir heyet halinde Atina’da Parlamento’yu, Dışişleri Bakanı’nı, Sivil toplum örgütlerini ziyaret etti. Halkın içinde olduk, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinden göçen Rumlarla sohbet ettik, alışveriş ettik. Onların anılarını dinledik.
Parlamento, Dışişleri, Halkla İlişkiler, Basın derken kendimizi evimizde bulduk. Sıcak bir yuvada, Atina Büyükelçiliğimizde…..
Atina Büyükelçimiz Sayın Tahsin BURCUOĞLU adını bir yere not edin. Önemli işler yaptı, yapıyor yapacak. Atina AB Yolunda önemli bir kavşak. “Kıbrıs, Ege, Kıta Sahanlığı, Hava Hattı, Karasuları, Heybeliada Ruhban Okulu, Patrikhane, Rum Vakıf Malları, Batı Trakya Türkleri, Siyasal ve Ekonomik İlişkilerde” Atina hattı önemli.


 

ertugrulyalcinbayir@tbmm.gov.trİbrahim ALİ

İbrahim ALİ isimli kullanıcıya mail gönder... [reyer007@yahoo.com]  Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş...  İbrahim ALİ isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...
Bu Yazıya Yorum Yap

LÜTFEN BIKMADAN VE ÖN YARGISIZ OKUYUN!

3/4/2005

                                              BATI TRAKYA İÇİN ELELE

    Değerli Batı trakyalı dostlar, sizlere bir önerim olacak;bence Batı trakyanın gelişip,kalkınması için bir kampanya başlatalım.Buradan yazıp,çizmek kolay:Yunanistan şunu yapmış,Avrupa birliği bunu yapmış.Peki,hiç kendimize sor-uyormuyuz biz ne yapıyoruz?Herkes bir adım ileri giderken,
Biz yerimizde sayıyoruz.Gençlerimiz kahve köşelerinde gelecekleri
hakkında en ufak bir kaygı duymadan hayatlarına devam ediyor.
Tabiî ki  sadece gençler değil, 7 ’den 70’e herkes almış bir ekmek kavgası kendinden başkasını düşünmüyor.Maalesef Üç kuruş için Türklüğünü,Müslümanlığı unutan insanlarımız var ve bu sayı gün geçtikçe artmaktadır.Evet, daha neler var neler.Ama temelde yatan sorun açık ve seçiktir:EĞİTİM.
    PEKİ BİZ NE YAPABİLİRİZ?
Ne mi yapabiliriz?Onlara en azından bir yol gösterebiliriz.Gümülcinemizde ve İskeçemizde faaliyet gösteren  bir sürü dernek var;bu dernekler aracığı ile kampanyamızı yürütebiliriz.ONLAR EĞİTİM İÇİN GELEMİYORSA,EĞİTİMİ
BİZ ONLARA GÖTÜRÜRÜZ.Aranızdan yap o zaman diyenler olabilir.UNUTMAYIN!İnsan sosyal bir varlıktır ve tek başına
yapabileceği şeyler sınırlıdır.Bizim bu yola baş koyacak gerçek Batı trakyalılara ihtiyacımız var.Yoksa ben Batı trakyalıyım, bu derneğe üyeyim,şunu yapıyorum diye kendilerini ve başkalarını avutmasınlar…….
    LÜTFEN BATI TRAKYA’YA SAHİP ÇIKALIM.YOKSA YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR….
  NEDEN Mİ? Çünkü savaşlar artık top ve tüfeğin dışında, içten yıkma savaş taktiği ile de yapılıyor.Nasıl mı?İnsanlar çeşitli etnik grup ve sınıflara ayrılıyor tabiî ki bu dış güçlerin yıkım taktiği ile.
  Sen al  şu 3 kuruşu köyde ne oluyor ne gidiyor bize bildir.Sen gel bizim partide çalış.Sen  al şunu(uyuşturucu,kaçak mallar.vb.) bizim için sat.İşte dostlar insanımız maalesef  bu şekilde kandırılıyor.
VE SONUÇ:
PEKİ NE YAPMALIYIZ?
“BATI TRAKYA  KALKINIYOR” KAMPANYASINA NE DERSİNİZ?
BENCE BÖYLE BİR KAMPANYA BAŞLATALIM VE EĞİTİM SEFERBERLİĞİNE GEÇELİM.UYUYAN İNSANIMIZI UYANDIRALIM.İNSANIMIZA OKUMA-YAZMA, BİLGİSAYAR,YABANCI DİL,GİRİŞİMCİLİK..VB.
ÖĞRETELİM.ÜSTELİK TÜM BUNLARI YAPABİLECEĞİMİZ
BİR DE MADENİMİZ VAR:SAYIN AHMET İLHAN…
MİLLETVEKİLİMİZ AHMET İLHAN ARACILIĞI İLE YUNANİSTAN HÜKÜMETİNDEN,AVRUPA BİRLİĞİNDEN,
TÜRKİYE CUMHURİYETİ HÜKÜMETİNDEN VE DİĞER DEVLETLERDEN GEREKLİ DESTEĞİ İSTEYEBİLİRİZ.
TÜM BU FİKİRLERİ ÇOĞALTMAK BİZİM ELİMİZDE.
BEN BİR TUĞLA KOYDUM.SIRA DUYARLI BATI TRAKYA İNSANINDA…  ECDADIMIZIN KAN DÖKTÜĞÜ BU TOPRAKLARIN KIYMETİNİ BİLELİM VE RAHMETLİ DR.SADIK AHMET’İN  BİZLERE EMANET BIRAKTIĞI BAYRAĞI TAMAMLANMAYI BEKLEYEN BİNAMIMIZA
ULUBATLI HASAN EDASIYLA DİKELİM…GEREKİRSE BU UĞURDA ŞEHİDLİK ŞERBETİNİ İÇELİM….VE BIRAKTIĞIMIZ ESERLERLE  ÖLDÜKTEN SONRA DAHİ ADIMIZ İNSANLARIN AKLININ BİR YERLERİNDE YERİNİ ALSIN…..
      SEVGİ VE SAYGILARIMLA,
        İBRAHİM  ALİ
RUMUZ«ÜLKEYİ KURTARAN GENÇ»«REYER»

***GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZ İÇİN MAİL ATABİLİRSİNİZ:
ibrahimali@batitakyalilar.org

reyer007@yahoo.com

NE OLUR TÜM BU OLANLARA DUYARSIZ KALMAYIN.........SIRA BİRGÜN SİZEDE GELECEK,BUNU ASLA UNUTMAYIN.........


YASAR EKİN

YASAR EKİN isimli kullanıcıya mail gönder... [SUPERCAN1@MYNET.COM]     YASAR EKİN isimli kullanıcının internet sitesi. [YOK.YOK.COM]
Bu Yazıya Yorum Yap

YARDIMM

3/2/2005

      Tuz nemlenmesin diye tuzluk içine ne koyulur?
PİRİNÇ YAPIYORUM AMA KABUL ETMİYOR NEDEN ?

YORUM(1) Çok Basit 3/3/2005

Basit Basit isimli kullanıcının mail adresi belirtilmemiş... Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş... Basit isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...

      Aynen yaz...

Pirinç

Bu kadar işte


Nurullah MURAT

Nurullah MURAT isimli kullanıcının mail adresi belirtilmemiş... Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş...  Nurullah MURAT isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...
Bu Yazıya Yorum Yap

Haydi hayırsever vatandaşlar, camiye yardım edelim

3/2/2005

      Burgas ili Razboyna Köyü Cami Encümenliği inşaatta olan camiye yardım talep ediyor. Razboyna (Haramidere) bin nüfuslu bir köydür.

Eski cami harabe ve çok küçük olduğundan ihtiyaçları karşılamıyor. İnşaata 1993’te başlanılmış, fakat köy halkının tamamlamaya gücü yetmemiş. Ruen Belediye Başkanı Durhan Mustafa ve Aytos Bölge Müftüsü Selahattin Muharrem, değişik yerlere yardım için başvurduklarını; ama yeterli yardım gelmediğini söylediler. İnşaat tamamlanırsa Burgas ilinin en büyük camisi olacak. Sadece namaz kılma yeri 200 metrekare. Cami, fotoğrafta görüldüğü gibi 3 kattan oluşuyor. Hayırsever vatandaşların yardımları bekleniyor.


Gumlucin

Gumlucin isimli kullanıcıya mail gönder... [gumlucine@hotmail.com]     Gumlucin isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...
Bu Yazıya Yorum Yap

Eleman hakkinda..

3/2/2005

      Selamlar..
Yazdiginiz duyuruyu okudum ve birkac sorum olucak eger mail adresime cvplarsaniz sevinirim..
Aranan Elemanin Yunan Universitelerinden mezun veya kisa bir sure sonra mezun olmasi kabul edilebilir mi?
Bu ithalat-ihracat yapan firma hakkinda biraz bilgi verebilirmisiniz?
Diger sorum da alinacak olan elemanda baska neler olmasi gerekiyor?(Yunanca dil haric)
Tesekkurler..Cevabinizi beklicem..!!

YORUM(1) İlan Hakkında 3/4/2005

BtEditör BtEditör isimli kullanıcının mail adresi belirtilmemiş... Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş... BtEditör isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...

      1-Ziraat Fakültesi Mezunu
2-İyi Derecede Yunanca(ve Tabiikide Türkçe) Bilmesi.

Bu kriterlere uyanlarin admin@batitrakyalilar.com mail adresine kendileri hakkinda bilgileri(Telefon dahil) içeren bir maili göndermeleri gerekiyor.İhtiyaç duyulan sorular içinde bu maili kullanabilirsiniz.Ancak lütfen Ziraat Fakültesi mezunu ve İyi derece Yunanca biliyor olanlar ilgilensinler.
Teşekkürler


BtEditör

BtEditör isimli kullanıcıya mail gönder... [admin@batitrakyalilar.com]  Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş...  BtEditör isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...
Bu Yazıya Yorum Yap

Eleman İlanı

2/28/2005

      İthalat-İhracat yapan bir firmada çalışmak üzere Ziraat fakiltesi mezunu iyi Yunanca bilen Eleman aranmaktadır.
Ayrıntılar için Telefonunuzu içeren bir maili admin@batitrakyalilar.com adresine gönderiniz.

BT-Editör


cihat yusufoglu

cihat yusufoglu isimli kullanıcının mail adresi belirtilmemiş... Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş...  cihat yusufoglu isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...
Bu Yazıya Yorum Yap

bugün biri yarın hepsi

2/28/2005

      Hey,Batı Trakyalım bu gün ismi TÜRK kelimesi geçen yerlerini,yarın azınlıktaki TÜRK kelimesi geçen isimlerini ,çeşitli etnik gurup isimleri bularak ,yapılacak.Ondan sonra benim Batı Trakya'lım ben avrupa vatandaşıyım diye dolaşacaksınız.Kendimize gelelim kendi özümüze dönelim,çeşitli oyunlar daha birbirini kovalıyacak.bunların karşısında birlik ve beraberlik gücümüzü BATI TRAKYA İsminin geçtiği tüm yerlerde katılımları çoğunluk olarakve gövde gösterisi şeklinde yapmalıyız.


ibrahim Ali

ibrahim Ali isimli kullanıcıya mail gönder... [reyer007@yahoo.com]  Kullanıcı icq numarasını belirtmemiş...  ibrahim Ali isimli kullanıcının internet sitesi belirtilmemiş...
Bu Yazıya Yorum Yap

UYAN BATITRAKYA!

2/26/2005

      FETİH MARŞIYelkenler biçilecek, yelkenler dikilecek;
Dağlardan çektiriler, kalyonlar çekilecek;
Kerpetenlerle surun dişleri sökülecek

Yürü, hâlâ ne diye oyunda oynaştasın ?
Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın.!

Sen ne geçebilirsin yardan, anadan, serden....
Senin de destanını okuyalım ezberden...
Haberin yok gibidir taşıdığın değerden...

Elde sensin, dilde sen, gönüldesin baştasın...
Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın.!

Yüzüne çarpmak gerek zamanenin fendini...
Göster : Kabaran sular nasıl yıkar bendini ?
Küçük görme, hor görme, delikanlım kendini

Şu kırık abideyi yükseltecek taştasın;
Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın.!

Bu kitaplar Fatihtir, Selimdir, Süleymandır.
Şu mihrap Sinanüddin, şu minare Sinandır.
Haydi artık uyuyan destanını uyandır.!

Bilmem, neden gündelik işlerle telaştasın
Kızım, sen de Fatihler doğuracak yaştasın.!

Delikanlım, işaret aldığın gün atandan
Yürüyeceksin... Millet yürüyecek arkandan !
Sana selam getirdim Ulubatlı Hasandan ....

Sen ki burçlara bayrak olacak kumaştasın;
Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın.!

Bırak, bozuk saatler yalan yanlış işlesin !
Çelebiler çekilip haremlerde kışlasın!
Yürü aslanım, fetih hazırlığı başlasın...

Yürü, hâlâ ne diye kendinle savaştasın ?
Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın.!Arif Nihat ASYA


**HALA NE DİYE KENDİNLE SAVAŞTASIN!
Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114
Toplam Mesaj: 1708   Toplam Yorum: 1271

Bu mesaj panosu Mustafa İ.Ahmet tarafından www.batitrakyalılar.com sitesi için hazırlanmıştır.Mesaj panosunda kişilerin belirttikleri düşünceler fikirler kendilerine aittir ve hiçbir şekilde (www.batitrakyalilar.com) sitemizi bağlamaz.Kişilerin burada yazdıkları web adresi ve linklerin sitemiz tarafından kontrolü imkansız olduğundan sizlerden gelen bir şikayet bulunmadığı sürece kaldırılmaz.
LeBron 11 Blue White Nike KD VI gamma jordan 11
  • Retro 3 jordans
  • Jordan 13 retro
  • Nike free 5.0
  • © 2002-2009 BATITRAKYALILAR.Sitenin İçeriği İzinsiz Kullanılamaz.Sitedeki haber ve Editör yazılarının sorumluluğu yazarına aittir.